kogemusnõustaja Henri Külm

Henri Külm
kogemusnõustaja
info@hetas.ee

Henri on 32-aastane noormees ning tal on diagnoositud segatüüpi skisoafektiivne häire. Keerulise nimega diagnoos ühendab endas skisofreenia ja bipolaarse häire sümptomeid. Henri puhul tähendab see seda, et ta on kogenud tõsiseid psühhootilisi episoode ning samuti suuri, igapäevast elu mõjutavaid meeleolu kõikumisi.

Henri haigestus esimest korda tõsisemalt, kui ta oli 22-aastane. Siis sattus ta ravile psühhiaatriakliinikusse. Haiglaravi küll leevendas haiguse sümptomeid, kuid kogemus ise ei olnud meeldiv. Henri on öelnud, et pärast esimest haigusepisoodi ning haiglaravi jõudis ta oma eluga täielikku nullpunkti. Kuigi lootes, et tõsisemaid haigestumisi enam ei toimu, sattus ta 25-aastaselt haiglaravile juba teist korda.

Palju aega, kannatlikkust ja tööd iseendaga on Henri aga praeguseks toonud eluga rahulolu ja sisemise tasakaaluni, nii et haigus ei mängi tema elus enam juhtivat rolli.

Henri on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli energeetika eriala magistrikraadiga ning samuti töötab selles valdkonnas. Lisaks on ta juba mitu aastat töötanud kogemusnõustajana. Nii saab ta toetada ja julgustada neid, kes on samuti vaimse tervise tõttu pidanud elus raskusi kannatama. Henri nõustab ka psüühikahäirega inimeste lähedasi.

Henri pakub nõustamist nii individuaalselt kui ka grupis.