Blogi

Kui sõnadest ei piisa, tuleb appi muusika


Kas sa oled kunagi käinud psühholoogi juures või psühhoteraapias ja tundnud, et sul on raske oma muresid sõnades väljendada? Või ehk pole sa valmis oma traumaatilisest kogemusest otse rääkima, kuid tahad siiski sellega tegeleda? Sel ja paljudel teistelgi juhtudel võib kasu olla hoopis muusikateraapiast.

Loe lisaks

Mis on enesesõbralikkus ja miks see kasulik on?


Öeldakse, et selleks, et teiste inimestega hästi läbi saada, tuleb eelkõige hästi läbi saada iseendaga. Üks viis, kuidas endaga paremini läbi saada, on olla enda vastu sõbralikum - ja seda saab suurepäraselt teha enesesõbralikkust harjutades. 

Loe lisaks

Kuidas leida õiget psühholoogi?


Sobiva psühholoogi leidmine võib olla üks paras peavalu. Jah, kohe tuleb ilmselt pähe mõte, et psühholoogi vastuvõtule on nagunii raske aegu saada, mis siin veel selle ühe ja õige tagaajamisest rääkida. Kui oled juba jõudnud äratundmiseni, et üksi oma muresid lahendada ei jaksa või ei oska, kuid pead veel pingsalt mõtlema selle üle, kuidas enda jaoks õiget psühholoogi leida, võid lõpuks ennast üsna jõuetuna tunda. Aga väike vaev tasub ennast pikemas vaates siiski ära.

Loe lisaks

Kas oskad märgata oma mõttevigu?


Kes meist ei oleks aeg-ajalt mõelnud - jälle ma ei saanud hakkama, mul ei tule kunagi mitte midagi välja! Või komplimenti saades hakanud kohe oma vigu üles loetlema?

Loe lisaks

Aprillis algab ATH toetusprogramm


Aprillis alustab ainulaadne toetusprogramm aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) diagnoosiga inimestele ja nende lähedastele. Programmi jooksul saab ATH-st põhjaliku ülevaate psühhiaatri, psühholoogi, vaimse tervise õe ja kogemusnõustaja vaates.

Loe lisaks

Sotsiaalärevus on enamat kui lihtsalt häbelikkus


Ebamugavustunne enne esinemist, südame kiirem põksumine võõrastega suheldes, punastamine tähelepanu keskpunkti sattudes - enamikule inimestele on need väga tuttavad tunded. Need ei ole meeldivad, kuid nendega saab hakkama. Millal aga saab öelda, et tegu on probleemiga?

Loe lisaks

Töötajate vaimne tervis on ettevõtte edu oluline tegur


Äripäeva kirjastuselt ilmus hiljuti James Routledge'i raamat "Vaimne tervis töökohal" . Käisime sel puhul Äripäeva raadios vestlemas virtuaalkliinik.ee ärijuhi Tuuli Seinbergiga. Arutlesime, kas ja miks on töötajate vaimse tervise hoidmine ettevõtte edukuse oluline tegur, kas vaimset tervist toetavat töökeskkonda saab ettevõttes luua kampaania korras ja milline on ettevõtte juhi roll töötajate vaimse tervise hoidmisel.
 
Loe lisaks

Oktoobris algab Gordoni perekoolitus lapsevanematele


Psühholoog ja pereterapeut Marge Vainre alustab oktoobris lapsevanematele mõeldud Gordoni perekoolitusega. Koolitus toimub 3. oktoobrist kuni 21. novembrini esmaspäeviti kell 17.30 - 20.30 meie ruumides aadressil Lauteri 5. 


Loe lisaks

Väike vaimse tervise sõnastik


Tihtipeale on küsimused, mis vaimset tervist puudutavad, inimestel üsna sarnased. Mõnikord ei julgeta neid küsida, sest need tunduvad liiga lihtsad ja kes siis ikka tahab välja näidata, et ta nii “lihtsaid” asju ei tea. Meie jaoks ei ole aga olemas liiga lihtsaid ega tobedaid küsimusi. Need on enamasti hoopiski just need kõige tähtsamad küsimused, mida küsida.

Loe lisaks

Tere tulemast!


HEAD taastumise teenused on 2022. aasta suvel loodud vaimse tervise meeskond.

Loe lisaks