Blogi

Meie uus nimi on Hetas


Otsustasime ajaga kaasas käia ning oma siiani kasutusel olnud veidi liiga pikka nime Head taastumise teenused uuendada. 

Loe lisaks

Ootame sind vaimse tervise päeval külla!


10. oktoobril tähistame taas ülemaailmset vaimse tervise päeva. Põhjust vaimsest tervisest rääkida on ikka ja jälle. Alles hiljuti ütles üks Eesti finantsmaailmas tuntud ja tõsisesse vaimse tervise kriisi sattunud mees oma pikas ja avameelses intervjuus, et pidas vaimse tervise teemasid siiani täielikuks scami'ks (pettuseks). Tema arusaam muutus pärast isiklikku kogemust kardinaalselt. See lugu on hea näide, et vaimsele tervisele on mõistlik pöörata tähelepanu kogu aeg ja mitte alles siis, kui tõsine kriis käes. 

Loe lisaks

Millal sa viimati rõõmustasid?


Tunded juhivad meie elu rohkem kui mõistus. Inimkäitumist puudutavad uuringud viitavad meie palju suuremale emotsionaalsusele kui me ise arugi saame. Ja kui emotsioonidel on elus nii tähtis roll, kas siis võiks püüelda selle poole, et head tunnet oleks rohkem kui halba?

Loe lisaks

Suhtlemisoskusest ja supersuhtlejatest


Oleme inimestena kõik erinevad, kuid meid ühendab üks omadus – sotsiaalsus. Pole tähtis, kas oled introvert, häbelik, julge või jutukas, ilma suhtlemisoskusteta on elus päris keeruline toime tulla.

Loe lisaks

Loovalt parema vaimse terviseni


Ilmselt on suur osa meist kuulnud ütlust, et geniaalsusest hullumeelsuseni on vaid väike samm. On arvatud ka, et väga andekate ja loovate inimeste hulgas on vaimse tervise häireid rohkem kui nn tavainimeste seas. Kuigi nimekiri maailmakuulsatest loovinimestest, kes on päris tõsiste psüühikahäirete all kannatanud, on omajagu pikk, ei ole teaduslikult kuidagi tõestatud, et loominguliste ja andekate inimeste hulgas oleks rohkem vaimse tervise häireid. 

Loe lisaks

Läbipõlemine tööl - mis see on ja mida teha?


Läbipõlemist tuntakse kui psühholoogilist sündroomi, mida iseloomustab liigsest stressist tingitud emotsionaalne, vaimne ja füüsiline kurnatus. Tänapäeva rööprähklemist ja vaimset ülepinget täis maailmas ohustab läbipõlemine üha enamaid inimesi.

Loe lisaks

Vaimse tervise kogemusnõustaja - kuidas ta sind aidata saab?


Kogemusnõustamine on viimastel aastatel jõudsalt hoogu saanud ja seda mainitakse järjest enam kui üht võimalust saada tuge erinevate elus ette tulevate probleemide korral. Arvamusi kogemusnõustamise kohta võib aga olla seinast seina. Mis see kogemusnõustamine aga ikkagi on ja mis kasu võib sellest olla siis, kui koged oma elus vaimse tervisega seotud probleeme?

Loe lisaks

Kui sõnadest ei piisa, tuleb appi muusika


Kas sa oled kunagi käinud psühholoogi juures või psühhoteraapias ja tundnud, et sul on raske oma muresid sõnades väljendada? Või ehk pole sa valmis oma traumaatilisest kogemusest otse rääkima, kuid tahad siiski sellega tegeleda? Sel ja paljudel teistelgi juhtudel võib kasu olla hoopis muusikateraapiast.

Loe lisaks

Mis on enesesõbralikkus ja miks see kasulik on?


Öeldakse, et selleks, et teiste inimestega hästi läbi saada, tuleb eelkõige hästi läbi saada iseendaga. Üks viis, kuidas endaga paremini läbi saada, on olla enda vastu sõbralikum - ja seda saab suurepäraselt teha enesesõbralikkust harjutades. 

Loe lisaks

Kuidas leida õiget psühholoogi?


Sobiva psühholoogi leidmine võib olla üks paras peavalu. Jah, kohe tuleb ilmselt pähe mõte, et psühholoogi vastuvõtule on nagunii raske aegu saada, mis siin veel selle ühe ja õige tagaajamisest rääkida. Kui oled juba jõudnud äratundmiseni, et üksi oma muresid lahendada ei jaksa või ei oska, kuid pead veel pingsalt mõtlema selle üle, kuidas enda jaoks õiget psühholoogi leida, võid lõpuks ennast üsna jõuetuna tunda. Aga väike vaev tasub ennast pikemas vaates siiski ära.

Loe lisaks

Kas oskad märgata oma mõttevigu?


Kes meist ei oleks aeg-ajalt mõelnud - jälle ma ei saanud hakkama, mul ei tule kunagi mitte midagi välja! Või komplimenti saades hakanud kohe oma vigu üles loetlema?

Loe lisaks

Aprillis algab ATH toetusprogramm


Aprillis alustab ainulaadne toetusprogramm aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) diagnoosiga inimestele ja nende lähedastele. Programmi jooksul saab ATH-st põhjaliku ülevaate psühhiaatri, psühholoogi, vaimse tervise õe ja kogemusnõustaja vaates.

Loe lisaks

Sotsiaalärevus on enamat kui lihtsalt häbelikkus


Ebamugavustunne enne esinemist, südame kiirem põksumine võõrastega suheldes, punastamine tähelepanu keskpunkti sattudes - enamikule inimestele on need väga tuttavad tunded. Need ei ole meeldivad, kuid nendega saab hakkama. Millal aga saab öelda, et tegu on probleemiga?

Loe lisaks

Töötajate vaimne tervis on ettevõtte edu oluline tegur


Äripäeva kirjastuselt ilmus hiljuti James Routledge'i raamat "Vaimne tervis töökohal" . Käisime sel puhul Äripäeva raadios vestlemas virtuaalkliinik.ee ärijuhi Tuuli Seinbergiga. Arutlesime, kas ja miks on töötajate vaimse tervise hoidmine ettevõtte edukuse oluline tegur, kas vaimset tervist toetavat töökeskkonda saab ettevõttes luua kampaania korras ja milline on ettevõtte juhi roll töötajate vaimse tervise hoidmisel.
 
Loe lisaks

Oktoobris algab Gordoni perekoolitus lapsevanematele


Psühholoog ja pereterapeut Marge Vainre alustab oktoobris lapsevanematele mõeldud Gordoni perekoolitusega. Koolitus toimub 3. oktoobrist kuni 21. novembrini esmaspäeviti kell 17.30 - 20.30 meie ruumides aadressil Lauteri 5. 


Loe lisaks

Väike vaimse tervise sõnastik


Tihtipeale on küsimused, mis vaimset tervist puudutavad, inimestel üsna sarnased. Mõnikord ei julgeta neid küsida, sest need tunduvad liiga lihtsad ja kes siis ikka tahab välja näidata, et ta nii “lihtsaid” asju ei tea. Meie jaoks ei ole aga olemas liiga lihtsaid ega tobedaid küsimusi. Need on enamasti hoopiski just need kõige tähtsamad küsimused, mida küsida.

Loe lisaks

Tere tulemast!


HEAD taastumise teenused on 2022. aasta suvel loodud vaimse tervise meeskond.

Loe lisaks