Kristel Altmäe
psühholoog, paari- ja pereterapeut
kristel.altmae@hetas.ee

Kristel on lõpetanud Professionaalse Psühholoogia Erakooli ning tal on magistrikraad psühholoogias. Ta on läbinud pereteraapia väljaõppe ning tal on pikaajaline töökogemus pere- ja paariterapeudina. Kristel on Eesti Pereteraapia Ühingu ning Eesti Kliiniliste Psühholoogide Seltsi liige.

Kristel on läbinud kognitiiv-käitumisteraapia algkursuse ning täiendanud ennast kliinilises psühholoogias, kunstiteraapias ja teadveloleku (mindfullness) praktikates. Viimastel aastatel on ta tegelenud traumateraapia-alaste teadmiste ja nõustamisoskuste omandamisega.
Lisaks on ta spetsialiseerunud digi- ja hasartmängusõltlaste nõustamisele. Kristel on aktiivselt tegutsenud ka koolitajana ning on teinud arvukalt vaimse tervise koolitusi erinevatele organisatsioonidele ja vanusegruppidele.

Pereterapeudina peab Kristel nõustamis- ja teraapiaprotsessis väga oluliseks tegelemist pere kui tervikuga. Seetõttu on positiivsete ja tõeliselt toimivate muutuste loomisel alati hea kaasata teraapiaprotsessi ka oma lähedased, kui see on võimalik. Meie meeskonnas nõustab Kristel soovi korral ka inimesi, kelle pereliige on psüühiliselt haigestunud ja kes vajavad seetõttu teadmisi, kuidas oma haigestunud lähedast toetada ning seejuures ka iseennast hoida.

Oma vaimset tervist turgutab Kristel maakodus toimetades, isekasvatatud aiasaadustest uusi maitsvaid toite nuputades ja valmistades, aga ka kirjandust ja muusikat nautides.