Laivi Mesikäpp
loovterapeut
info@hetas.ee

Laivi on lõpetanud Tallinna Ülikooli loovteraapiate eriala magistrantuuri visuaalkunstiteraapia suunal. Ta kuulub Eesti Loovteraapiate Ühingusse (ELTÜ) ja Euroopa Kunstiteraapiate Föderatsiooni (EFAT ehk European Federation of Art Therapy).

Laivi hoiab end pidevalt kursis erialaste arengutega ning tegeleb järjepideva enesetäiendamisega. Töö tõsiste psüühikahäiretega inimestega on tekitanud temas suure huvi traumatöö vastu ning tal on traumatöö väljaõpe juhendatud joonistamises (Guided Drawing), samuti posttraumaatilisele stressihäirele suunatud TT-AT (Trauma Treatment Throught Art Therapy) lühiteraapias. Viimases on tal õigus Eestis ka teisi spetsialiste koolitada. Aeg-ajalt koolitab Laivi ka Tallinna Ülikoolis kunstiteraapiate algõppesse tulijaid.

Huvi loovate tegevuste vastu on Laivil olnud juba lapsest saati. Need on olnud põimitud tema varasemasse huvitegevusse ja tööellu – käsitööst, kooli kunstiringist ja klaverimängust floristika ja kokkamiseni ning toiduga seotud töötubade korraldamiseni. Laivi on olnud nii mõnegi kokaraamatu valmimise juures. Olulisimaks peab ta oma esimest kokaraamatut „Seto köök põlvest põlve“, mis valmis koostöös presidendi endise peakoka Indrek Kivisaluga. See raamat pälvis rahvusvahelisel kokaraamatute konkursil “Gourmand World Cookbook Awards 2012" tunnustuse Eesti parima kulinaarse reisijuhi kategoorias. 

Laivi usub, et iga inimene on loov. Kunstiteraapia pakub turvalist ja hinnangutevaba keskkonda omaenda loovusega tuttavaks saamisel ja iseenda tundma õppimisel. Töö kunstiterapeudina on kinnitanud, et loovusel on võime vaimset tervist toetada ja hoida, ning vajadusel on see ka suurepärane ressurss taastumisel.

Laivi töötab nii laste, noorukite kui ka täiskasvanutega. Oma töös tugineb ta humanistlikule psühholoogiale ning kasutab lahenduskeskset lähenemist.