Monika RandMonika Rand
HEAD meeskonna asutaja
monika.rand@hetas.ee

Monika on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ja Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö eriala, lisaks on ta ennast täiendanud Tallinna Ülikooli magistriõppes keeletoimetaja ja kommunikatsiooni erialal. Vaimse tervise valdkonnas on ta töötanud juba 20 aastat. Sotsiaaltöötajana on ta nõustanud vaimse tervise muredega inimesi ning nende lähedasi, samuti töötas ta aastatel 2014-2021 Tallinna vaimse tervise keskuse kommunikatsioonijuhina.

Monika sügavam huvi ja sümpaatia kuulub autismispektrile. Ta on välja töötanud spetsiaalse grupiprogrammi, mis mõeldud autismispektriga inimeste suhtlemisoskusi toetama. Gruppide juhendamise kogemust on tal kogunenud juba üle kümne aasta. Üle kõige rõõmustab teda see, kui grupi algul väga ärevil ja häbelikud inimesed ütlevad grupi lõppedes, et on saanud juurde palju julgust, enesekindlust ja oskavad endalegi ootamatult suhtlemisest rõõmu tunda.

Monika on teinud arvukalt koolitusi ja loenguid vaimse tervise teemal ning õpetab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis vaimse tervise õenduse tudengitele psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni põhimõtteid. Veel suhtub ta kirglikult kõike, mis puudutab eesti keelt, sest ta teab, et selgelt ja ilusasti sõnastatud mõte võib liigutada mägesid ja tuua raskel hetkel palju leevendust. Oma vaimset tervist hoiab ta lugedes, muusikat kuulates, reisides ja toredate inimestega mõtteid vahetades.