Miks on meie logol öökull?


Öökulli kui sümboli traditsiooniline tähendus on tarkus ja teadmised. Teadmisi saab juurde õppida terve elu, kuid tarkus tuleb siis, kui teadmistele lisandub (elu)kogemus, mõistmine ja tundeerksus. Oleme ise õpihimulised ja usume, et kõige parem viis tarkust koguda on teha seda koos teiste inimestega. Nii saavad igaühe kogemused, maailma tunnetamise viis ja head mõtted üksteist rikastada ning aidata maailma avarama pilguga ja tasakaalukamalt näha.

Sümbolina tähendab öökull veel seda, et elus ette tulevate raskuste puhul on kõigil olemas võimalus abi ja toetust leida, kuid tarkus, kas me seda õigel hetkel märkame ja kasutame, tuleb meie endi seest. Meie jaoks ei ole abi küsimine ja selle vastuvõtmine märk nõrkusest, vaid eluterve ja loomulik viis oma muredele leevendust leida.

Öökulli tähenduseks on peetud ka surma, kuid – ei tasu ehmuda - ainult ülekantud ja sümboolses tähenduses. Seda tuleb mõista nii, et mõnikord on vaja lahti lasta harjumustest, mõttemallidest või ka suhetest, mis pole meile head. Ka meie soovime, et sinu elus oleks võimalikult palju selliseid inimesi, mõtteid, tegevusi ja harjumusi, mis sinu vaimset tervist toetavad. 

VAATA VEEL:

Meie väärtused
Meie inimesed
Meie ruumid